אריחי גומי – אריחים עמידים לאורך זמן

אריחי גומי – אריחים עמידים לאורך זמן


אריחי גומי הינם לוחות של פתיתי גומי ממוחזר וחומרים מיוחדים נוספים, המודבקים בעזרת דבק פוליאוריתן, אשר מעניקים לו גמישות וספיגת אנרגיה. חומרי הגלם ואופן הרכבתם יוצרים מוצר עמיד לאורך זמן, שבאמצעותו ניתן ליצור משטחים רכים גדולים או קטנים, אשר בולמים נפילה של אדם ומניעת פציעתו. כמו כן, אריחים אלה מונעים החלקה ועייפות, שהם תוצאה של עמידה ממושכת על משטח קשיח, על-ידי כך שהם מפחיתים לחץ מהגב התחתון, ובכך מסייעים למניעת עייפות. 


אריחי גומי, הינם אריחים בעלי התנגדות גבוהה לחום: עד 80 מעלות צלזיוס לזמן ארוך ועד 110 מעלות צלזיוס לזמן קצר. אריחי הגומי אף עמידים בפני כימיקלים כגון: חומצות חלשות, עמידות בפני חומרים בסיסיים ושמנים. כל זאת הופך את האריחים למוצר אמין, בטוח ונוח.  

 

יתרונותיהם של אריחי גומי


האריח ניחן בגמישות וספיגת אנרגיה משופרת, הודות לתחתית האריח, שלו מבנה ייחודי המאפשר ניקוז מים יעיל. ייתרון נוסף הוא שניתן להתקין את האריחים, הן בפנים המבנה והן מחוצה לו. כמו כן, מלבד בלימת נפילה, מניעת החלקה והקלה על העייפות בתנאים של עמידה ממושכת, אריחי הגומי הם בעלי בידוד אקוסטי, ומשכך הם אינם סופגים ריחות. אריחים מגומי, הינם אריחים קלים מאד להתקנה ומאד ידידותיים למשתמש. כחלק מהמעבר לחיים בעולם בר קיימא, והחשיבות של פיתוח מוצרים אקולוגיים, אריחי הגומי מהווים מוצר החי בהרמוניה עם הסביבה, שכן הוא עשוי מחומרים ממוחזרים ומחומרים שאינם פוגעים בסביבה.

 

שימושים נפוצים

הודות ליתרונות הרבים של אריחי גומי, הרי שהם מתאימים לא רק למרחבים בהם שוהים מבוגרים, כגון: ריצוף במפעלים, במטבחים, בגינות, שבילי הליכה בגינה, חדרי כושר, מסלולי ריצה ומשטחי ספורט, אלא גם למשטחי משחק לילדים, גני ילדים, גני שעשועים, מוסדות חינוך, פארקים, בריכות שחייה, בתי ספר ואפילו לבתי אבות. בהקשר זה, מעטים יודעים כי במשך השנים האחרונות, חברות ההנעלה משתמשות באותם לוחות של פתיתי גומי, המשמשים גם לייצור אריחי הגומי, במיוחד בייצור נעלי ספורט, בעלות סוליות מיוחדות, המאפשרות בלימת זעזועים, הפחתת מאמץ ושיפור נוחות. כל זאת, תודות למאפיינים המיוחדים של החומר: מוצר צריכה עמיד בפני טמפרטורות גבוהות או נמוכות, מונע היטב החלקה ולא נשחק בקלות. 

 

אריחי גומי | ניר וואי