גומי תחת רגלינו: משטחים נגד החלקה

גומי תחת רגלינו: משטחים נגד החלקה


הגומי הפך לאחד מידידיו הטובים של האדם בשנים האחרונות, והוא משרת אותנו בדרכים רבות. משטחים נגד החלקה, צמיגים, משטחים סופגי זעזועים, וצעצועים שונים. כולם, ועוד מוצרים רבים אחרים, מיוצרים מגומי. רוב הזמן אנחנו לא שמים לב לכך, אך קשה לתאר את חיינו בלי גומי. מומחי חברת NIRWAY, המובילה בישראל בתחום חיפויי הרצפה והבטיחות, מסבירים כיצד משמש אותנו הגומי מתחת לכפות הרגליים.

 

זהירות רצפה רטובה


על פי נתוני הביטוח הלאומי, תאונות החלקה על הרצפה הן הגורם השני בשכיחותו בפגיעות גוף בישראל. המקומות המועדים ביותר להחלקה הם מקומות בהם הרצפה רטובה או שמנונית, כמו סביב בריכת השחייה, ברחבי הספא, במועדון כושר ובמבני תעשייה שונים בהם עשוי להישפך שמן על הרצפה. במקומות אלה, הפכו משטחים נגד החלקה לסטנדרט המקובל, והם עשויים, באופן מילולי ביותר, להציל חיים. חשוב להבין כי לא רק ילדים שמתרוצצים או קשישים, שעמידתם פחות יציבה, עשויים להחליק. כל אחד ואחד מאיתנו עשוי להחליק על רצפה חלקה, רטובה או שמנונית.

 

משטחים נגד החלקה - לדרוך על גומי


מרקמו המיוחד של הגומי הופך אותו למונע החלקה מצד אחד, ומצד שני מאפשר לו להיצמד לרצפה בצורה מיטבית, גם אם המשטח עצמו רטוב, ככה שהוא מתקבע היטב לכל משטח בסיס עליו מתקינים את משטחי הגומי שהם משטחים נגד החלקה. אבל, אריחי גומי טובים לא רק למניעת החלקה אלא גם לבלימת זעזועים, מה שהוך אותו לאידיאלי עבור מקומות כמו גני משחקים, בהן נפילות מהמתקנים הם דבר צפוי, גני ילדים, ובעצם כל מקום בו עלולה להתרחש נפילה כואבת. על משטחי גומי בטיחותיים, אם כבר מתרחשת נפילה, מידת הנזק תהיה תמיד פחותה.

 

ספיגה ויציבה


בשל היותו של הגומי גמיש וסופג זעזועים, הוא מתאים את עצמו לכף הרגל, משפר את היציבה וסופג את חלק מהזעזוע והעוצמה של הדריכה עליו. כתוצאה מכך, התקנת משטחי גומי במקומות בהם העובדים עומדים שעות ארוכות על הרגליים או הולכים הלוך וחזור פעמים רבות, משפרת את יציבתם, מקטינה כאבי גב ומפרקים, ומסייעת לבריאותם לטווח הארוך. התחלנו בנושא של משטחים נגד החלקה וסיימנו בשיפור היציבה. כאמור – הגומי נמצא בכל מקום, וטוב שכך.

 

משטחים נגד החלקה | ניר וואי