משטח גומי לחדר כושר - כשפונקציונאליות ואסטטיקה נפגשים

משטח גומי לחדר כושר - כשפונקציונאליות ואסטטיקה נפגשים


בעוד בחירת הריצוף ביתי, או אפילו בחירת הריצוף המשרדי, מתייחסת לצידו האסטטי של הריצוף, במקומות כמו מפעלי תעשייה, בהם נדרשת מהריצוף פונקציונאליות ספציפית (למשל, מניעת החלקה או עמידות בפני פגיעה), ישנה התייחסות רבה לפונקציונאליות שלו ופחות לאספקט האסתטי שלו. אבל מה קורה במקומות בהם, בצד הפונקציונאליות ישנו צורך גם ברצפה שתיראה טוב, למשל, בחדר כושר. הזכרנו דווקא את חדר הכושר, מכיוון שהוא מהווה את הדוגמה המצוינת למקום בו הרצפה חייבת למלא פונקציות רבות (כמו מניעת החלקה, עמידות בפני פגיעה, מודולריות ועוד) ובכל זאת, לא ניתן לוותר על מראהו הנאה. משטח גומי לחדר כושר עונה בדיוק על כל הדרישות הללו, וכאשר משטח גומי לחדר כושר נרכש בחברה המתמחה בחיפוי רצפה מכל הסוגים, כמו ניר וואי, למשל, אתם יכולים להיות בטוחים כי מדובר בשילוב החיפוי המושלם - גם דקורטיבי וגם עמיד.

 

משטח גומי לחדר כושר - מדוע חדר כושר זקוק לו?

שימוש במשטחי גומי בחדרי כושר נובעים ממספר צרכים החוברים יחד: הראשון בהם הוא החשש מפני החלקה. מעצם ייעודו, חדר הכושר מלא באנשים אשר הזיעה (מה לעשות, כולנו מזיעים בעת פעילות גופנית) נוטפת מהם. השילוב בין נוזלים לבין רצפה רגילה עלול להסתיים גרוע מאד עבור האדם המחליק, ולא פחות גרוע עבור הנהלת חדר הכושר (תביעת נזיקין, פגיעה בתדמית וכן הלאה). הצורך השני הוא ברצפה שתהיה עמידה בנפילתו (או אפילו הנחתו) של ציוד כבד כמו מכשירי הכושר ומשקולות. הצורך השלישי, הוא מודולריות, אשר מאפשרת להחליף את המשטח חלקית רק באזורים בהם הוא נשחק, מתבלה או נפגע, מבלי להחליף את הריצוף בכל החלל (חסכון בכסף, וכמובן קיצור זמן השבתת פעילות למינימום).

 

ומה על הדקורטיביות?

צורך נוסף הקיים בחדר כושר (והוא חשוב לא פחות משלושה הצרכים הקודמים) הוא האספקט של האסטטיקה. וגם כאן, למשטחי הגומי ישנו יתרון ניכר על חלופות אחרות, גם במידה והן עונות לשלושה הקריטריונים הקודמים. כך שאין ספק, כי משטח גומי לחדר כושר הוא הריצוף האולטימטיבי, המשלב את האסטטיקה והפונקציונאליות יחד.

 

משטח גומי לחדר כושר | NirWay