צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
אימונים במגרש ספורט והסיכויים שלך להיפצע

אימונים במגרש ספורט והסיכויים שלך להיפצע


המאמץ הגופני המלווה כל פעילות ספורטיבית הוא מאמץ לא מבוטל, בעיקר כאשר מדובר בספורט תחרותי, ועלינו לשמור על הבריאות והגוף גם בזמן זה, בין אם אנו רצים על מגרש ספורט מקצועי או במגרש במתנ"ס השכונתי. הדרכים לשמור על הגוף הן רבות וכוללות שימוש במדרסים, נעליים טובות, מגיני ברכיים ועוד. איכותו של מגרש הספורט עליו מתאמנים היא אחת מהדרכים החשובות לשמור על עצמנו מפני פגיעות ופציעות מיותרות.

 

תקנות ותקנים


ישנם ענפי ספורט שונים, ולכל אחד מהם מתאים מגרש אחר וסוג אחר של חומר ממנו המשטח האופטימאלי מיוצר. סוג המשטח נועד לא רק להפוך את הפעילות לקלה יותר ואת הקפצת הכדור לנוחה יותר, לדוגמא, אלא בראש ובראשונה להקל על הספורטאים ועל גופם ולהקטין למינימום את הפגיעות בהם. כאמור, לכל סוג ספורט מתאים משטח אחר, וישנן תקנות ברורות ותקנים מסוימים שנקבעו על ידי מכון התקנים הישראלי הנוגעות לאיכות המשטח והחומר ממנו הוא עשוי, בהתאם לתכונות הנדרשות ממנו,

 

תכונות של מגרש ספורט


ישנן שתי תכונות מרכזיות שכל מגרש ספורט צריך: התכונה הראשונה היא ספיגת זעזועים ובלימת מכות, להקטנת הפגיעה בעמוד השדרה ולהקטנת פציעות בשל נפילות וחבלות, והתכונה השנייה היא קפיציות שמגדילה את יכולת הספורטאים לרוץ, לקפוץ וכו', ואם מעורב גם כדור, כמו בכדורסל או טניס, אז גם את יכולת הכדור לקפוץ. שתי התכונות הללו – הגמישות והקפיציות, אינן מתקיימות בכל חומר, וניתן לראות את התפתחות משטחי הספורט השונים לאורך ההיסטוריה, ממשטחי עפר, בטון או אספלט בעבר לפרקטים ומשטחים מאריחי גומי ו-PVC משוכללים היום.

 

ותודה לטכנולוגיה שהביאתנו עד הלום


הטכנולוגיה המודרנית מתקדמת כל העת, וכיום ניתן למצוא פתרונות מתקדמים בכל התחומים, לרבות מניעת פציעות הספורט ושמירה על הגוף, כפי שצוין. מידת הגמישות והקפיציות חייבת להיות מדויקת כדי לספק את המענה המתאים ולממש את מטרתן – הגדלת היכולת הספורטיבית והקטנת הפגיעות והפציעות. חברת NIRWAY מייבאת ומתקינה חיפויי רצפה ובטיחות מתקדמים למגרשי ספורט, גני ילדים, חדרי כושר, בריכות שחייה ועוד. כאשר אתם משחקים על מגרש ספורט איכותי ובטיחותי, אתם לא רק נהנים יותר אלא גם שומרים על עצמכם בצורה המקסימלית. 

 

מגרש ספורט | ניר וואי