צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
אריחי גומי – אריחים עמידים לאורך זמן

אריחי גומי – אריחים עמידים לאורך זמן


אריחי גומי הינם לוחות של פתיתי גומי ממוחזר וחומרים מיוחדים נוספים, המודבקים בעזרת דבק פוליאוריתן, אשר מעניקים לו גמישות וספיגת אנרגיה. חומרי הגלם ואופן הרכבתם יוצרים מוצר עמיד לאורך זמן, שבאמצעותו ניתן ליצור משטחים רכים גדולים או קטנים, אשר בולמים נפילה של אדם ומניעת פציעתו. כמו כן, אריחים אלה מונעים החלקה ועייפות, שהם תוצאה של עמידה ממושכת על משטח קשיח, על-ידי כך שהם מפחיתים לחץ מהגב התחתון, ובכך מסייעים למניעת עייפות. אריחי גומי, הינם אריחים בעלי התנגדות גבוהה לחום: עד 80 מעלות צלזיוס לזמן ארוך ועד 110 מעלות צלזיוס לזמן קצר. אריחי הגומי אף עמידים בפני כימיקלים כגון: חומצות חלשות, עמידות בפני חומרים בסיסיים ושמנים. כל זאת הופך את האריחים למוצר אמין, בטוח ונוח.  

יתרונותיהם של אריחי גומי


האריח ניחן בגמישות וספיגת אנרגיה משופרת, הודות לתחתית האריח, שלו מבנה ייחודי המאפשר ניקוז מים יעיל. ייתרון נוסף הוא שניתן להתקין את האריחים, הן בפנים המבנה והן מחוצה לו. כמו כן, מלבד בלימת נפילה, מניעת החלקה והקלה על העייפות בתנאים של עמידה ממושכת, אריחי הגומי הם בעלי בידוד אקוסטי, ומשכך הם אינם סופגים ריחות. אריחים מגומי, הינם אריחים קלים מאד להתקנה ומאד ידידותיים למשתמש. כחלק מהמעבר לחיים בעולם בר קיימא, והחשיבות של פיתוח מוצרים אקולוגיים, אריחי הגומי מהווים מוצר החי בהרמוניה עם הסביבה, שכן הוא עשוי מחומרים ממוחזרים ומחומרים שאינם פוגעים בסביבה.

שימושים נפוצים

הודות ליתרונות הרבים של אריחי גומי, הרי שהם מתאימים לא רק למרחבים בהם שוהים מבוגרים, כגון: ריצוף במפעלים, במטבחים, בגינות, שבילי הליכה בגינה, חדרי כושר, מסלולי ריצה ומשטחי ספורט, אלא גם למשטחי משחק לילדים, גני ילדים, גני שעשועים, מוסדות חינוך, פארקים, בריכות שחייה, בתי ספר ואפילו לבתי אבות. בהקשר זה, מעטים יודעים כי במשך השנים האחרונות, חברות ההנעלה משתמשות באותם לוחות של פתיתי גומי, המשמשים גם לייצור אריחי הגומי, במיוחד בייצור נעלי ספורט, בעלות סוליות מיוחדות, המאפשרות בלימת זעזועים, הפחתת מאמץ ושיפור נוחות. כל זאת, תודות למאפיינים המיוחדים של החומר: מוצר צריכה עמיד בפני טמפרטורות גבוהות או נמוכות, מונע היטב החלקה ולא נשחק בקלות. 

אריחי משטחי הגומי עשויים מפתיתי גומי ממוחזרים, המודבקים באמצעות דבק פוליאוריתן להקניית גמישות וספיגת אנרגיה. נהוג לעשות בהם שימוש למגוון צרכים שונים, ובפרט במקומות שבהם עולה הסיכון להחלקה ונפילה כגון מפעלים, מטבחים תעשייתיים, מוסכים, בריכות שחיה, מועדוני ספורט וכושר, מגרשי משחקים, כמו גם מועדוני ספא, מרחצאות, מקוואות, מרחבים מסחריים, מוסדות ציבור וכן הלאה.

ניתן למצוא כיום בשוק אינספור סוגים של משטחי גומי, אריחי גומי, מדרכים, מרבדים ויריעות גומי למניעת החלקה, אך חשוב לדעת שישנם הבדלי איכויות משמעותיים בין המוצרים השונים בתחום, לפיכך מוטב להעדיף חברה מקצועית בלבד המתמחה בייצור ואו של משטחים.

התאמה פרטנית לייעוד הספציפי

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת ניר וואי לפתרונות חיפוי בטיחות מסבירים שמאחר ומגוון המוצרים בשוק הנו עצום, כאשר כל מוצר כולל תכונות ומאפיינים ספציפיים ודורש התאמה פרטנית לייעודו, חשוב להיצמד למספר קריטריונים על מנת להבטיח שבחרנו במוצר הנכון המותאם אופטימלית לייעודיו העתידיים.

לדוגמה, במידה ומדובר באריחי גומי המיועדים להתקנה בשטחים חיצוניים כגון גני שעשועים, מגרשי משחקים, פארקים, מדרכות, שבילים וכיוצא בזה, יש לוודא שהם מתאפיינים בעמידות גבוהה ולאורך זמן בפני תנאי מזג אוויר, קרני שמש ישירות, שחיקה ומעשי ונדליזם. כמו כן, חשוב לבחור אריחי גומי ייעודיים בולמי זעזועים, שמטרתם לשכך נפילות ולמנוע חבלות גופניות חמורות במקרים של נפילות.

טבלאות לחישוב האפקטיביות של האריחים לבלימת זעזועים בשעת נפילה

מבית חברת ניר וואי מציינים שבאופן כללי, קיימות טבלאות מתמטיות לחישוב האפקטיביות של משטחי ואריחי גומי לבלימת זעזועים בשעת נפילה בהתאם לעוביים ומשקלם למ"ר. לדוגמה, אריחי גומי שעוביים עד 1 ס"מ ומשקלם למ"ר עד 8 ק"ג אינם מתאימים לבלימת נפילות בגני שעשועים.

עם זאת, אריחים בעובי של 2 ס"מ ובמשקל 17 ק"ג למ"ר יתאימו לבלימת נפילות מגובה של 80 סנטימטרים, ואריחים בעובי 4 ס"מ ובמשקל 24 ק"ג למ"ר יוכלו לבלום נפילות מגובה של 140 סנטימטרים.

בסביבות עבודה כמו מוסכים, מפעלים ומטבחים תעשייתיים, יש לוודא שמשטחי או אריחי הגומי עמידים בפני חומצות, שומניים וחומרים בסיסיים, ואילו בחדרי כושר ובמקומות ציבוריים ומסחריים, מומלץ להתייחס גם להיבט האקוסטי ולבחור באריחים הבולמים וסופגים רעשים הולמים.

 

אריחי גומי | ניר וואי