צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
המדריך לרכישה נבונה: ריצוף גומי

המדריך לרכישה נבונה: ריצוף גומי


בעלי מכון כושר? מטבח תעשייתי? גן ילדים? בריכה פרטית? מחפשים ריצוף גומי או משטחי גומי למניעת החלקה? מחברת ניר וואי לפתרונות חיפוי ובטיחות מציינים שמדובר באריחים המיוצרים מפתיתי גומי ממוחזרים שהודבקו על ידי דבק פוליאוריתן להעלאת הגמישות וספיחת אנרגיה.

 

משטחי ואריחי הגומי מיוצרים עבור מגוון רחב מאוד של שימושים שונים, ובפרט במקומות שיש בהם סיכון מוגבר להחלקה ונפילה כמו בריכות שחיה, מקוואות, מרחצאות, מכוני ספורט וכושר, מועדוני ספא, וכן מגרשי משחקים, מוסכים, מפעל מזון, מוסדות ציבור, שטחים תעשייתיים ומסחריים ועוד.

 

כיום השוק מציע מבחר לא קטן של משטחים, מרבדים, יריעות, מדרכים וריצוף גומי מסוגים שונים, שחלקם איכותיים מאוד אבל חלקם הרבה פחות.

 

כללי ברזל לבחירת המוצר הנכון

ריצוף גומילפיכך, מומלץ להזמין מחברה מקצועית וידועה המתמחה בייצור ואו שיווק של משטחים למניעת החלקה, ובפרט כשהדבר נוגע למוצר האמור לספק פתרונות בהיבט הבטיחותי. מחברת ניר וואי מוסיפים שהיצע המוצרים בשוק גדול מאוד, כאשר כל מוצר מתאפיין בתכונות ספציפיות על פי צרכים, לפיכך חשוב להסתייע בכמה כללי ברזל על מנת להבטיח שהמוצר שבחרנו אכן מותאם באופן אופטימלי לייעודיו העתידיים ולמטרות שלשמן נרכש.

 

לדוגמה, אריחי גומי או ריצוף גומי המיועד להתקנה באזורים פתוחים ושטחי חוץ כגון פארקים, שבילים, מדרכות, מגרשי משחקים או גני שעשועים, חשוב לוודא שהוא ניחן בעמידות גבוהה ולטווח ארוך כנגד קרני שמש ישירות, תנאי מזג אוויר, שחיקה, ונדליזם וכן הלאה. יתירה מכך, יש לבדוק ולוודא שמדובר בריצוף גומי בולם זעזועים, לשיכוך נפילות ומניעת חבלות חמורות.

 

טבלאות מתמטיות לחישוב היעילות של ריצוף הגומי לבלימת זעזועים

ישנן טבלאות מתמטיות לחישוב יעילותו של משטח או ריצוף גומי לבלימת זעזועים בעת נפילה לפי עוביו של הריצוף ומשקלו למ"ר. למשל, משטח ריצוף שעוביו המרבי הוא 1 ס"מ לכל היותר ומשקלו עד 8 ק"ג למ"ר, לא יצליח לבלום זעזועים במקרים של נפילות ממתקני משחקים בגני שעשועים.

 

לעומת זאת, משטח ריצוף בעובי 2 ס"מ ובמשקל של 17 ק"ג למ"ר יוכל לבלום זעזועים בנפילות מגובה עד 80 סנטימטרים, בעוד שמשטח או ריצוף שמשקלו 24 ק"ג למ"ר ועוביו 4 ס"מ יהיה אפקטיבי לבלימת זעזועים בנפילות מגובה 1.40 מטרים. כמו כן, בסביבות עבודה כגון מטבחים תעשייתיים, מפעלים ומוסכים, חובה לוודא שאריחי הגומי מתאפיינים בעמידות גבוהה בפני שומניים, חומצות וחומרים בסיסיים.