צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
חיפויי בטיחות על מגרש ספורט

חיפויי בטיחות על מגרש ספורט


פעילות ספורטיבית היא פעילות מאומצת, המפעילה עומס כבד על הרגליים ועל הגב, ונפילות מתרחשות לא אחת. כתוצאה מכל האמור לעיל, פציעות ספורט הקשורות לאותו העומס הן תופעה שכיחה, וחיפוי מגרש ספורט במשטח גומי מתאים היא חובה בכדי להקטין את הפציעות ולמנוע אותן. מומחי הבטיחות של חברת NIRWAY, המובילה בארץ בתחום חיפויי הרצפה והבטיחות, מסבירים על חשיבות חיפוי מגרשי הספורט בצורה הנכונה.
 

שמירה על הבריאות


בכל ספורט, מקצועני או לא, קיימת חובה לשמור על בריאותם וגופם של הספורטאים. בעבר לא הייתה אפשרות טכנולוגית להתקין חיפויים מתאימים על המגרשים אך היום זה אפשרי בהחלט, ואף מגובה בחוק. מגרשי ספורט רשמיים מחויבים לעמוד בתקנים של מכון התקנים הישראלי בכל הקשור לספיגת זעזועים ובלימתם, ספיגת מכות ועוד.
 

חיפוי מגרש ספורט


כאמור, כל מגרש ספורט רשמי חייב בעמידה בתקנים מסוימים, בהתאם לסוג הספורט שנערך עליו. ישנם תקנים המתאימים למגרשים פתוחים ותקנים למגרשים סגורים, תקנים לחדרי כושר, תקנים למגרשי טניס, וכו'. כמובן שיש להתאים לכל מגרש את החיפוי המתאים – למגרשי טניס נתאים חיפוי קפיצי ובולם זעזועים, למגרשי הוקי נתאים חיפויים חלקים ובולעי רעש וכו'.
 

חיפויים חדשניים


החיפויים מהעבר היו עשויים אריחים קשים בדרך כלל, ובמקרים טובים יותר דשא או פרקט. כמובן שאריחים קשים, או קשים למחצה, רק מגדילים את סיכויי הפציעה של הספורטאים, גם לטווח הארוך, בשל שחיקת סחוסים, הופעת שברי הליכה בעקבות המאמץ הגדול, בעיות גב ועוד, וגם בעת נפילה על הרצפה, שיצרה פציעה אקוטית חמורה. הפרקטים, שהיוו את הדור הבא של החיפוים, היו הרבה יורת טובים מאריחים, כמובן, אך אפשרו גמישות חלקית בלבד ולא סיפקו בלימת זעזועים מספיקה. החיפויים החדשניים של מגרשי הספורט השונים מאפשרים בלימת זעזועים אופטימלית, מתן תמיכה נכונה ליציבה בכלל ולכף הרגל בפרט, ומגדילים את טווח היכולת הספורטיבית של המתאמן.
 

מי מחפה את מגרש הספורט שלכם


חיפוי מגרש ספורט חייב להיעשות על ידי מקצוענים בתחום, כמובן, ואיש אינו מעלה על דעתו לחפות את מגרש הספורט העירוני, לדוגמא, בעצמו. הקפידו על רכישת משטחי הספורט אצל חברה מקצועית ואמינה, המנוסה בתחום ויש לה קבלות על כך, ואת ההתקנה השאירו, כאמור, לאנשי המקצוע.

 

מגרש ספורט | ניר וואי