צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
כל מה שאפשר לעשות עם משטחי גומי

כל מה שאפשר לעשות עם משטחי גומי


משטחי גומי | ניר וואיהמהפיכה הטכנולוגית שהתרחשה בתחילת המאה ה-20 הכניסה אל חיינו מוצרים רבים, ביניהם הגומי. תעשיית הגומי משתכללת כל העת והשימוש בגומי מתרחב בהתאם, והיום ניתן למצוא משטחי גומי לצרכים שונים, ומוצרים רבים העשויים מגומי, החל בצעצועים וכלה בצמיגים. מומחי חברת NIRWAY, המתמחה במשטחי גומי לכל מטרה, מספרים על השימושים המרכזיים במשטחי הגומי במאה ה-21.

 

איך עושה גומי?


התכונות שהופכות את הגומי לשימושי כל כך הן ספיגת זעזועים, בלימת מכות וחבטות, ספיגת רעש, מניעת החלקה, גמישות רבה, עמידות גבוהה, והיותו ניתן למחזור ושימוש חוזר למרות שהוא חומר מלאכותי.

 

משטחי גומי למניעת החלקה


השימוש הראשוני והמיידי שנעשה בגומי הוא הכנת משטחים מונעי החלקה לשימוש בבריכות שחיה, אתרי ספא, ואף בתעשיות התרופות והשמנים, שם יש סכנה שנוזלים יישפכו על הרצפה ויסכנו את העובדים.

 

משטחים בולמי זעזועים


משטחי גומי מהווים בולמי זעזועים מצוינים, ולכן נמצאים בשימוש רב יותר ויותר במקומות בהם בלימת זעזועים היא הכרחית. פארקים עירוניים וגינות משחקים ברחבי הארץ הולכים ומקבלים חיפוי מגומי ממוחזר כדי להגן על הילדים מנפילות בלתי נמנעות, ביותר ויותר גני ילדים מתקינים משטחי גומי למגרשי משחקים מסוגים שונים שבולם זעזועים, באורוות משתמשים במשטחים כדי להקל על מפרקי הסוסים, ובחדרי כושר רבים משתמשים באריחי גומי בולמי זעזועים באזורים בהם יש משקולות, לדוגמא, או באזורי אימון פילאטיס ויוגה.

 

בדומה לאורוות, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, שימוש במשטחי גומי לבלימת זעזועים נעשה גם במקומות בהם יש צורך לעמוד פרקי זמן ממושכים או ללכת הלוך וחזור פעמים רבות. מחקרים שונים הראו כי משטחי הגומי מקלים על העומס המופעל על המפרקים, מפחיתים עייפות, מונעים כאבי גב וצוואר ועוד, ועל כן הם נמצאים בשימוש גם במפעלים רבים, בהם העבודה דורשת עמידה ממושכת או הליכה רציפה.

 

ספיגת רעשים


בחדרי הכושר משתמשים במשטחי הגומי גם בשל יכולתם לעמעם רעשים. משקולת הנופלת על הרצפה נשמעת אחרת לחלוטין כאשר היא נופלת על פרקט, לדוגמא, כפי שהיה נהוג בחדרי כושר עד לפני כמה שנים, או על משטחי גומי יעודיים. למעשה, על משטח הגומי היא משמיעה רעש כה עמום, עד שרוב המתאמנים כלל לא שמים לכך לב.