צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
כל מה שכדאי לדעת על משטחים נגד החלקה

כל מה שכדאי לדעת על משטחים נגד החלקה


מחפשים משטחים נגד החלקה? הנתונים הסטטיסטיים מראים שהחלקה ונפילה מסווגות ברשימת הגורמים המובילים לתאונות ופציעות בארץ ובעולם. יחד עם זאת, מרבית מהתאונות הללו ניתנות למניעה מלכתחילה על ידי התקנה של אמצעי בטיחות נאותים.

למעשה, כל מקום שיש בו דרך קבע משטחים רטובים ואו שמנוניים מועד לפורענויות, כמו לדוגמה סביבות עבודה שמתאפיינות בסיכון קבוע לנזילה או התזה של חומרים שמנוניים שונים על הרצפה, כגון מוסכים, מפעלי ייצור ומטבחים תעשייתיים.

מקומות נוספים בעלי סיכון גבוה למעידות ונפילות הם מדרגות ומרכזי ספורט, אתרי נופש ומועדונים שכוללים בריכות שחייה, מקלחות ומלתחות, בהם בתי מלון, מועדוני קנטרי קלאב, מקוואות טהרה, וכן מכוני כושר, מכוני ספא ומקומות שמציעים סאונה, ג'קוזי וכן הלאה.

פתרונות לבלימת זעזועים בזמן נפילה ממתקנים במגרשי משחקים

המומחים מבית חברת ניר וואי המתמחים במשטח גומי, מציינים שהשלב הראשון בבחירת משטחים נגד החלקה כרוך בבחינת השטח ונתוני הפעילות בו, זאת במטרה להתאים את הפתרון הייעודי האופטימלי העונה לצרכים הספציפיים.

ראוי להדגיש שאין מוצר פלא אחד המהווה פתרון לכלל מצבי הסיכון הקיימים, ומטבע הדברים, הפתרונות למניעת החלקה במדרגות ומשטחים משופעים יהיו שונים מפתרונות למניעת החלקה בבריכות שחיה, מגרשי משחקים וגני שעשועים, או מפעלי תעשייה עם נטייה להתזת חומרים ושמנים קורוזיביים.

יתרה מכך, במידה ומדובר במשטחים נגד החלקה המיועדים לבלימת זעזועים בזמן נפילה ממתקנים בגני ילדים ומגרשי משחקים, יש להתאים את עוביים של המשטחים ומשקלם למ"ר בהתאם לגובה המתקנים, מאחר ומשטח שעוביו נמוך מידי ביחס לגובה הנפילה מהמתקן עלול שלא להיות אפקטיבי לבלימת נפילות.

משטח גמיש מדגם לגונה

ישנם, כאמור, מגוון סוגים של משטחים נגד החלקה, כשאחד מהסוגים שמשווקת חברת ניר וואי הוא משטח גמיש מדגם לגונה המותאם לאזורים רטובים כגון בריכות שחיה, מקלחות ומלתחות. מדובר במשטחים המתאפיינים בבטיחות, מודולריות מרבית ויכולת ניקוז מרשימה, מה שהופך אותם לפתרון מושלם להפחתת תאונות באזורים רטובים.

משטחי הלגונה כוללים בתוכם מעטפת רחבה של יתרונות: המשטחים עוברים טיפול ייחודי להקניית הגנה אנטי בקטריאלית כנגד התפתחות של חיידקים ופטריות ועמידות כימיקלית לשמני גוף. כמו כן, המשטחים בעלי מבנה מודולרי וניתן לחברם לאורך ולרוחב מעל לכל סוג וגודל של משטח. בנוסף, המשטחים ניחנים במרקם מסיבי גמיש וחזק, ובו זמנית נעימים לעמידה גם ברגליים יחפות, קלים לניקוי ומרהיבים ביופיים.

משטחים נגד החלקה