צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
מגרש ספורט - הפתרון למניעת פציעות

מגרש ספורט - הפתרון למניעת פציעות


מגרש ספורט - מניעת פציעות


הספורט הינו פעילות שלרוב כולל פעילות גופנית מאומצת. מקורו של הספורט נובע מפעילויות כגון ציד או דיג אשר נועדו להבטיח את המשך הישרדותו של המין האנושי. הפעולות הללו הפכו במרוצת השנים לספורט כאשר המין האנושי המציא מגוון חלופות למטרות הישרדותו. כיום יישנו מבחר רחב של ענפי ספורט שונים החל מספורט אתגרי ותחרותי, דרך ספורט ימי ומשחקי כדור וכלה באומנויות לחימה בעלי אופי ספורטיבי, כאשר לכל ענף ספורט קיימים חוקים ותנאים שנועדו להבטיח את בריאותם ואת בטיחותם של המתעמלים. מכון התקנים הישראלי הוציא רשימה של הוראות ותקנות על מנת למנוע מקרים של פציעותופגיעות במהלך האימונים או המשחקים בתוך מגרש ספורט, כאשר חלק מהתקנות הללו נוגעות אל המשטחים עליהם מתקיימת הפעילות הספורטיבית וחלקן הן תקנות בניה כמו תקנות לשחרור עשן מהמבנה.
 

פתרונות ריצוף אופטימאליים במגרש ספורט


מגרש ספורט הינו מושג המגדיר באופן כללי את השטח עליו מתקיימים ענפי הספורט השונים. בין אם מדובר במגרשי ספורט פתוחים ובין אם באולמות סגורים או חדרי כושר, קיימת חשיבות משמעותית להתאמת המשטח אל סוגי הספורט הספציפיים הייעודיים. אחת החברות המובילות בתחום הספורט ומתן פתרונות ריצוף ומערכות לניקוי אקולוגי מתקדם היא חברת NIRWAYאשר פועלת זה למעלה משני עשורים. החברה מספקת את מיטב הפתרונות בסטנדרטים ובתקנים המחמירים ביותר למאות מועדוני ספורט, מפעלי תעשייה, חדרי כושר צה"ליים, מוסדות חינוך ותרבות ועוד. בין מוצריה של החברה ניתן למנות משטחי בטיחות לגני ילדים, מוסדות חינוך ומגרשי משחקים, מערכות אירופאיות של דשא ודק סינטטי ופתרונות ארגונומיים למניעת החלקה בתחומי הספורט והתעשייה.
 

חיפויי רצפה חדשניים לאזורי אימון


חיפויי הרצפה המוכרים באולמות או מגרש ספורט שונים מורכבים לרוב מרצפות קשות או קשות למחצה המתאפיינות באלסטיות מינימאלית. רצפות קשות או רכות מדי אינן מחזירות אנרגיה ועשויות להגביר את סיכוי הפציעה בשל כך. גם שיטת ההתקנה הצפה של הפרקט מספקת גמישות חלקית בלבד ובלתי אחידה, כששיעור הגמישות משתנה בהתאם למיקומם של הקורות התומכות, כשהתוצאות בטווח הארוך באות לידי ביטוי בכאבים ופציעות. חברת NIRWAY הצליחה לפתח במהלך השנים רצפות המספקות בלימת זעזועים אופטימאלית, המורכבות ממיליוני בועות אויר מקרוניות המתאפיינות ביכולת כיווץ זמנית וחזרה אל גודלן המקורי. ריצוף מקצועי מעניק למתאמן את היכולת לבלום זעזועים באופן אופטימלי, תוך תמיכה ובטיחות מרביים.

 

מגרש ספורט | ניר וואי