צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
מגרש ספורט איכותי – כדי לשמור על הבריאות שלכם

מגרש ספורט איכותי – כדי לשמור על הבריאות שלכם


מגרש ספורט | ניר וואיכל פעילות ספורטיבית, גם אם היא חובבנית ומתונה, מפעילה עומס ולחץ על הגוף במינונים גדולים מהרגיל. כאשר אנו משחקים על מגרש ספורט, גם אם מדובר במשחק כדורסל עם חברים בשכונה פעם בשבוע, הגוף שלנו מתאמץ יותר מהרגיל, ולאיכותו של מגרש הספורט עליו אנו משחקים חלק גדול ברמת העייפות והשחיקה אליה נגיע ובמידת הפגיעות המצטברות בגופנו. מומחי חברת ניר ווי, המובילה בתחום חיפויי הרצפה ומשטח פלסטיק בישראל, מסבירים על השפעתם של מגרשי הספורט השונים על בריאותנו.

 

תכונות של מגרש ספורט


ספיגת זעזועים ומכות, בלימת חבטות ועוד, הם חלק מהתקן הישראלי והבינלאומי הקרו למגרשי ספורט וחיפויים. מגרשי בטון מוחלק אולי זולים באופן יחסי, אך הנזק הנגרם לגוף האדם המתאמן עליהם הוא רב, בשל חוסר היכולת של הבטון לספוג את המכות והחבטות, אפילו של ריצה קלה על המגרש. בצורה זו הכדור אמנם קופץ היטב, אך הברכיים ועמוד השדרה שלנו מקבלים זעזוע שאינו בריא להם בכל דריכה על המשטח, וככל שהדריכה חזקה יותר כך גדל גם הזעזוע. אנשים רבים מתלוננים בסיום פעילויות ספורט חברתיות על כאבי גב, כאבי ברכיים ותשישות גדולה. על משטח טוב יותר הם ירגישו אחרת.

 

לשמור על הגוף


כאמור, מכון התקנים הישראלי מחייב מגרשי ספורט רשמיים כאלה ואחרים לעמוד בתקנים שונים בהתאם לסוג המגרש. כמובן שבכל ספורט מקצועני, כמו כדורגל, כדורסל, טניס, אתלטיקה קלה וכו' מושם דגש גדול על סוג המגרש עליו מתאמנים כדי לשמור על הספורטאים, שגם כך עומדים במאמצים פיזיים גדולים, מפני פציעות ופגיעות. ספורטאים חובבים, לעומת זאת, מודעים הרבה פחות לחשיבותו של מגרש ספורט הולם, ופעמים רבות הם סובלים מפגיעות שניתן היה למנוע לו היו מתאמנים על מגרש טוב יותר.

 

תשמרו על עצמכם


אז נכון שאי אפשר להימנע לחלוטין מלשחק על מגרש ספורט לא תקני כשאתה לא מקצוען, אך כדאי לדעת מה המחיר הגופני שמשלמים על כך ואולי להעדיף כדורגל בדשא, לדוגמא, על פני כדורסל במגרש הבטון הישן. בכל מקרה כדאי להיעזר גם במדרסים ומגני ברכיים, כמובן, אבל עדיף פשוט לשמור על עצמכם.