צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
מניעת החלקה - הפתרון הפשוט

מניעת החלקה - הפתרון הפשוט


על פי נתוני המוסד לביטוח לאומי, הגורם המרכזי לנזקי גוף הוא תאונות דרכים, והגורם השני לכך הוא החלקה על רצפה רטובה או שמנונית. נתונים אלה הופכים מניעת החלקה למשהו שכולנו צריכים  לחשוב עליו. מומחי הבטיחות של חברת NIR WAY, החברה המובילה בישראל בתחום חיפויי הרצפה ומשטחי הבטיחות, מספרים על הדרך היעילה ביותר למניעת החלקה. 
 

איפה להיזהר?


ידוע שרוב התאונות קורות בבית, כי שם אנחנו מרגישים בטוחים ומנגנוני הזהירות שלנו יורדים. החלקה באמבטיה או במקלחת, על שפריץ שמן או מים במטבח, במדרגות ועוד, הן תאונות שכיחות. בנוסף, מומלץ להיזהר במקומות בהם הרצפה רטובה או שמנונית באופן קבוע כמו בבריכה, בסאונה או בג'קוזי, במלתחות בכל מקום ועוד. סוג המקומות השלישי בו צריך לנקוט משנה זהירות הוא במקומות עבודה בהם ישנו סיכון קבוע של נוזלים על הרצפה, כמו מוסכים ומפעלים שונים. 
 

מניעת החלקה בבית ובחוץ- הפתרון


מניעת החלקה בבית ובחוץ היא בעיה כאובה ומסוכנת, אך יש לה פתרון פשוט – התקנת משטחים מונעי החלקה. משטחי גומי למניעת החלקה הפכו בשנים האחרונות לפתרון הפופלארי ביותר למניעת החלקה בכל מקום. פשטות התקנתם, יציבותם ועמידותם בפני נזקים הפכו את משטחי הגומי לפתרון האולטימטיבי בכל מקום בו יש סכנת החלקה קבועה. התקנת משטחים מונעי החלקה יכולה למנוע את רוב התאונות שהזכרנו, בבית או מחוצה לו, במקום העבודה או בשעת בילוי.
 

בונוס


הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לייצר משטחים לצורך מניעת החלקה בכל מיני צורות, גדלים וצבעים, שלכל אחד מהם תכונות דומיננטיות שונות מלבד מניעת ההחלקה. ישנם משטחים רכים, היכולים לספוג את רוב המכה אם בכל זאת מתרחשת החלקה; ישנם משטחים אורטופדיים המגינים גם על ברכיהם וגבם של העובדים במקומות בהם הם נדרשים לעמוד שעות ארוכות או ללכת הלוך וחזור; ישנם משטחים גמישים;  משטחים שניתן להתקין על שטח שאינו ישר בהכרח ועוד. לכל מקום ניתן להתאים את המשטח המתאים ביותר לתנאי השטח ולצרכי המקום. בכל מקרה, לא מומלץ להתפשר על איכות המשטחים. הקפדה על איכות המשטחים ועל איכות ההתקנה, היא המבטיחה שהמשטחים אכן ימנעו את ההחלקה, לא יזוזו ממקומם וישרתו אתכם שנים רבות על הצד הטוב ביותר.

 

מניעת החלקה | ניר וואי