צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחים איכותיים עבור מניעת החלקה

משטחים איכותיים עבור מניעת החלקה


החלקה היא עניין שכיח וכאוב, רבים נפצעים בשל החלקה לא רצויה, ועל כן יש להציב משטחים למניעת החלקה, הממזערים את הסיכונים בעיקר במקומות ציבוריים, אליהם מגיעים אזרחים תמימים. מרבית מהבריכות הציבוריות, מחדרי הכושר, ממפעלים תעשייתיים, ועוד, כבר התקינו את משטחי ההחלקה ומי שלא, זה הזמן להסב את תשומת הלב לחשיבותם וחיוניותם של משטחים אלו. משטחים אלו מתאימים לא רק למפעלים או עסקים גדולים אלא גם בבתים פרטיים, למשל ביציאה מחדר האמבטיה בה קיימת סכנה ממשית להחלקה. במקרים בהם מתגוררים בבית מבוגרים או ילדים קטנים, הסכנה גדולה עוד יותר. עוד מתאימים המשטחים למטבח, בסמוך לכיור בו מבצעים רחיצת כלים והמים עלולים להגיע לרצפה כתוצאה מהשפרצה ולאיים על החלקה.
 

משטחים למניעת החלקה


אחד הגורמים המובילים לתביעות תאונות עבודה, הוא החלקה. עובדים רבים אשר ממהרים לבצע את עבודתם נאמנה לא תמיד שמים לב למים שנשפכו על גבי הרצפה או שמן שנזל מהמכונה במפעל. בעזרת צעד לא נכון אחד או צעד מהיר מדיי, עלולים העובדים להחליק היישר אל הרצפה. החלקה מסוג זה, אשר מובילה לפציעה ותביעת נזיקין, אינה נעימה לעובד או לבעלים. משטחים למניעת החלקה מונעים מבעלי עסקים רבים להתמודד עם תביעות נזיקין ובראש ובראשונה שומרים המנהלים על צוות העובדים מנזקים עתידים שיכולים להימנע מבעוד מועד. משטחים המונעים החלקה הם ללא צל של ספק כלי עבודה לכל דבר ועניין, עבורם צריך מנהל המפעל להשקיע את הנדרש. 
 

התאמת המשטחים למבנה


בעידן הנוכחי בו הצורך למשטחים הולך וגדל, ניתן לאתר מספר עיצובים מגוונים של משטחים למניעת החלקה, החל מגודל המשטח, דרך צבעו ועד לעיצובו הדקורטיבי. המחשבה המקדימה של מגוון העיצובים היא הצורך לענות על דרישות הצרכנים ולהתאים לכל חלל מעוצב את המשטח המתאים לו וכזה שאינו פוגע בעיצוב הרווח בו. ישנם משטחים איכותיים ואיכותיים יותר ועל כן עוד לפני שאתם רוכשים את המשטח הנכון והראוי עבורכם, אל תתפשרו על איכותו וחשבו קדימה. משטחים איכותיים, כמו גם אריחי גומי יכולים להיות אורטופדים ולמנוע עייפות של אדם העומד על גביהם, כך שלא רק שמנעתם החלקה, אלא תרמתם לשמירה על הבריאות עמוד השדרה בפרט ולגוף בכלל. משטחים למניעת החלקה חשובים לאין שיעור בכל חלל פרטי וציבורי כאחד.

מנתונים של המוסד לביטוח לאומי עולה שתאונות הדרכים ממוקמות בראש רשימת הגורמים האחראיים לפציעות ונזקי גוף, כשהממצאים הללו זוכים מידי יום לסיקור תקשורתי והד ציבורי נרחב. עם זאת, הממצאים מראים גם שפציעות הנגרמות כתוצאה מהחלקה ונפילה מעל למשטח רטוב ואו שמנוני מדורגות במקום השני וה"מכובד" ברשימה זו, ואף על פי כן הפעילות בתחום להעלאת המודעות בקרב הציבור לסכנה זו עדיין רחוקה מלהיות מספקת.

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת ניר וואי מציינים שמדובר בגורמי סיכון שכדאי לקחת אותם לתשומת הלב, ובפרט במקומות מועדים לפורענויות שמתאפיינים דרך קבע במשטחים שמנוניים או רטובים, כמו בריכות שחייה, מלתחות, מכוני כושר, מקוואות טהרה, מכוני ספא, מדרגות ומשטחים משופעים.

מקומות בעלי סיכון גבוה לתאונות בעקבות החלקה

מחברת ניר וואי מסבירים שתאונות החלקה נמנות ברשימת גורמי התאונות המובילים בארץ ועולם, זאת למרות שאת מרבית התאונות ניתן בהחלט למנוע מלכתחילה על ידי התקנת אמצעי בטיחות פשוטים ויעילים למניעת החלקה.

האמצעים הללו מומלצים להתקנה במרכזים ציבוריים ומסחריים, באתרי תיירות, ספורט, בילוי ונופש, כמו גם במקומות עבודה ואזורים בעלי סיכון קבוע לנזילה או התזת חומרים שמנוניים על המשטח, לרבות מפעלי ייצור, מטבחים תעשייתיים, מוסכים, סיפוני אניות וכן הלאה.

יתרה מכך, מאחר וחלק לא מבוטל מהתאונות הנובעות מהחלקה נגרמות בסביבה הביתית דווקא, מומלץ לשקול התקנת משטחים למניעת החלקה בעיקר בבתים שיש בהם בני משפחה בעלי צרכים מיוחדים, פעוטות וילדים בגיל הרך ואו קשישים שמתקשים בהליכה ומסתייעים בהליכון או במקל הליכה.

משטח גמיש מדגם לגונה

התקנת האמצעים למניעת החלקה מיושמת במספר שלבים, כשבשלב הראשון יש לבחון את השטח, את נתוני הפעילות בו וסוגי המשתמשים, ולפיהם לבחור בפתרון הייעודי המתאים ביותר. אחד מהמשטחים שמשווקת חברת ניר וואי הוא משטח גמיש מדגם לגונה המותאם אופטימלית להתקנה באזורים רטובים המתאפיינים בסיכון מוגבר להחלקה כגון בריכות שחיה, מלתחות ומקלחות, סאונות, מועדוני ספא וכדומה.

משטחי הלגונה מצטיינים בנוחות ובטיחות, במודולריות מרבית ויכולת ניקוז מרשימה. בבדיקות מעבדה נמצא שמשטחי הלגונה מפחיתים באופן דרסטי את הסיכון להחלקה באזורים רטובים. מדובר במשטחים שניחנים בעמידות גבוהה לכימיקלים ושמני גוף שונים, והם מכילים, בין היתר, תוספים אנטי מיקרוביאליים להיגיינה אופטימלית ולמניעת התפתחות של בקטריות וחיידקים.

מניעת החלקה | NIRWAY