צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחים למניעת החלקה- איפה, למה וכמה?

משטחים למניעת החלקה- איפה, למה וכמה?


משטחים למניעת החלקה משמשים גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי. כל אחד יודע כמה זה מסוכן ולא נעים להחליק וליפול באמבטיה, ולכן רובינו דואגים לשטיחונים מיוחדים שימנעו החלקה. אך תחשבו כמה העניין חשוב ומשמעותי, כאשר מדובר בבריכת שחייה בה הרצפה על שפת הבריכה רטובה לאורך כל היום. אנשים רבים, במיוחד מבוגרים וילדים עלולים להחליק וליפול פנימה. במקרים כאלו מדובר בסכנת נפשות של ממש. לכן אין זה מפתיע, כי כל מנהל בריכה דואג למגן את כל האזור הרטוב נגד החלקה. כמו כן, יש לתת את הדעת גם לאזור המלתחות שנוטה להיות רטוב וחלקלק, לכן יש צורך לטפל בו כדי למנוע פציעות מיותרות.

 

שימושים שונים של משטחים למניעת החלקה


יש צורך למנוע החלקה גם בסאונות ובג'קוזי. גם כאן מדובר במשטחים רטובים המועדים לנפילות. כמו כן, חדרי כושר רבים משתמשים במשטחי גומי באזור המשקולות כדי למנוע מצב של החלקת המתאמנים בזמן אימון. כמובן שכל גרם מדרגות הוא למעשה סכנה פוטנציאלית של שבירת המפרקת, לכן אין זה מפתיע כי מוסדות רבים בחרו להתמודד עם הסכנה באמצעות משטחים מיוחדים. ילדים הם בעלי יכולת קורדינציה נמוכה יחסית, לכן חשוב לדאוג כי משטחי הפעילות שלהם מונעים החלקה. במיוחד כשמדובר בגני שעשועים, בהם ילדים נוטים לרוץ ולהשתולל אחד עם השני. לכן חשוב שהרצפה במקומות האלו לא תהיה חלקה, ובכך תאפשרו לילדים פעילות כייפית ובטיחותית. בנוסף לכך, הובלת סוסים ובעלי חיים בתוך קרונות מצריכה משטחים מיוחדים שימנעו מהפרסות להחליק ובכך לסכן את בעל החיים. גם ספינות ואוניות זקוקות להגנה מפני החלקה, היות ומדובר בהפלגה בים, לא ניתן למנוע מהגלים או הגשם להרטיב את הסיפון ובכך לסכן את הצוות והאורחים.


קיים מגוון רחב של סוגי משטחים למניעת החלקה. החל מפסים יצוקים המונעים החלקה במדרגות ועד למשטח פלסטיק או גומי לציפוי מחוספס שיכול להציל חיים. כאשר מחפשים משטח מתאים, יש לשים לב כי מדובר במשטח יציב. בנוסף, תוודאו כי המשטח עמיד בפני שטיפות ואינו מתכלה במהירות.

 

מניעת החלקה | ניר וואי