צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחים למניעת החלקה – להקדים משטח למכה

משטחים למניעת החלקה – להקדים משטח למכה


משטחים נגד החלקה | ניר וואיתעשיית הגומי משגשגת בעשורים האחרונים ומספקת מוצרים רבים לבית ולתעשייה, במגוון רחב של תחומים. אחד הבולטים, בו שולט הגומי יותר מכל חומר גלם אחר, הוא בתחום משטחים נגד החלקה. תכונותיו הייחודיות של הגומי הופכות אותו לחומר יעיל במניעת החלקה.

החלקות ונפילות הינן הגורם המוביל בתאונות עבודה, אשר גורמות למאות אלפי בני אדם לחבלות ושברים בגוף, והפסדים בסך מיליוני שקלים בשנה למעסיקים, במיוחד למעסיקים שאינם מקפידים על בטיחות בעבודה. לרוב ההחלקה נגרמת כתוצאה מהליכה על מקום רטוב או מוכתם בשמן במשטח נטול מנגנון למניעת החלקה.

משכך, נעשה שימוש רב במשטחי גומי למניעת החלקה, במקומות בהן היא מהווה סכנה. בשנים האחרונות, לאור עליית המודעות בכל הקשור לנושאי הבטיחות בעבודה, ניתן להבחין בעלייה בשימוש במשטחים אלה, הן כמוצר בטיחות והן כמוצר ששומר ומגן על השטיח.

שניים במחיר אחד

משטחים נגד החלקה, לא רק מגנים עלינו מפלי החלקה ונפילות הרות אסון. בנוסף, המשטח מרפד את השטיח, גורם לדריכה נעימה ולהפחתת שחיקת סיבי השטיח ומניעת בלאי מואץ. כמו כן, המשטח מבודד את השטיח מהרצפה ומפחית את ספיגת הלחות שיש ברצפה לשטיח. כל עקרת בית מתחילה יודעת ששאיבת אבק משטיח יכולה להיות מאתגרת, שכן השטיח נוטה לזוז יחד עם השואב. משטח למניעת החלקה, נצמד לשטיח וממקם אותו במקום אחד, והופך את מלאכת השאיבה לקלה הרבה יותר.

היכן כדאי לשים משטחים למניעת החלקה?

יציאה מבריכה כאשר אנו נוטפים מים היא מסוכנת, גם לכאלה שהם לא שובבים. יש סיכוי רב יותר להחלקה, וחלילה גם לחבלה או שבר, ועל-כן יש לדאוג שיותקנו במקומות אלו משטחים נגד החלקה. משטחי גומי סופחים אליהם את המים מכפות הרגליים, ובכך מתפקדים כאמצעי יעיל לבלימת החלקה. כך ניתן למצוא משטחים אלה גם בבריכות הג'קוזי, במקלחונים במכוני כושר לצד מתקני מים בפארקי מים ובמקומות נוספים בהם הרצפה רטובה. אחד השימושים העיקריים במשטחים אלה, הם גני שעשועים. בעבר גני השעשועים לילדים היו מרוצפים ברצפת אבן, אשר לא רק היתה מסוכנת במקרה של רטיבות, אלא גם גרמה להרבה חבלות מעצם הנפילה. כיום ברוב גני השעשועים מוצבים משטחים מונעי החלקה רכים, המגנים על הילדים הרצים, כך שאם אחד מהם נופל הפגיעה היא רכה ולרוב לא רצינית.