צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחי גומי – הדרך הטובה ביותר בשביל מניעת החלקה ותאונות

משטחי גומי – הדרך הטובה ביותר בשביל מניעת החלקה ותאונות


מניעת החלקה | ניר וואיהגומי הפך בעשורים האחרונים לידידו הטוב ביותר של האדם והוא משמש באינספור תעשיות ולאינספור שימושים, ובין היתר גם ביצרית משטחי גומי לשם מניעת החלקה. משטחים מונעי החלקה משמשים היום במקומות רבים כמו גני ילדים, מגרש ספורט, בריכות שחיה ועוד. מומחי חברת ניר ווי, המובילה בישראל בתחום משטחי הבטיחות כבר מעל 40 שנה, מסבירים על מניעת ההחלקה בעזרת משטחי גומי

 

תכונות של גומי


הגומי מתאפיין בתכונות של בלימת זעזועים וספיגתם, בלימת רעש, גמישות ומניעת החלקה. רשימת תכונות זו הופכת את הגומי לאידיאלי לשימוש במקומות רבים, כמו בריכות שחיה, אתרי ספא, מפעלים, גני ילדים, ועוד. הגומי הוא חומר שניתן למחזור מה שהופך אותו לידידותי לסביבה על אף שהוא מלאכותי.

 

הבטיחות מתחילה בגומי


משטחי הגומי השונים נועדו להפוך את השהייה במקום כזה או אחר לבטוחה יותר, על ידי שימוש בתכונות אלה בדיוק. השימוש המרכזי במשטחי גומי הוא בטיחותי, כאמור, ובעיקר מניעת החלקה במקומות בהם ישנה רטיבות או סכנת שמנוניות על הרצפה. לכן משטחי הגומי אידיאלים לשימוש בבריכות שחיה ואתרי ספא, לדוגמא. השימוש השני בשכיחותו במשטחי גומי הוא בלימת זעזועים, לכן הוא משמש בהרבה מאוד גני ילדים ובגינות משחקים ציבוריות, חדרי כושר ועוד. במשטחים אלה ניתן להשתמש כרצפה לאוהלים לאבל ולאוהלים לאירועים.

 

משטחי גומי: הגנה מנזקים


השימוש במשטחי גומי מעניק לנו הגנה כפולה: הגומי מגן על גוף האדם מפגיעה קלה או קשה, בטווח הארוך ובטווח הקצר, וכן על הרצפה עצמה. בשימוש בחדרי כושר, לדוגמא, ספיגת הזעזועים והרעש של הגומי משמשת דווקא להגנה על הרצפה, כשהגומי שומר עליה מפני נזקים שעשויים להיגרם לה בשל נפילת משקולות. מנגד, המשטח מאפשר למתאמן להיות יציב יותר, ולרעש להיות נמוך יותר.

 

מניעת החלקה כפולה


בתחום של מניעת החלקה הגומי עובד בצורה כפולה, אך שונה ממה שתואר להלן: למשטח הגומי מעין חספוס שמאפשר לנו לדרוך עליו בצורה יציבה גם כאשר הוא רטוב או שמנוני, ולמנוע את ההחלקה הצפויה. מצד שני, צידו התחתון של משטח הגומי נצמד לרצפה כאשר יש רטיבות, ואינו זז בעצמו, מה שתורם גם הוא ליציבותנו על המשטח.