צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטח גומי למען בטיחות הילדים

משטח גומי למען בטיחות הילדים


משטח גומי וחיפויי רצפה למגרשי משחקים וגני ילדים

המשחקים בארגז החול מהווים מרכיב בלתי נפרד מחוויות ילדותנו, וכל מבוגר נושא עימו זיכרונות ילדות של בניית ארמונות מחול, גלישה במגלשות אל החול הרך ואפילו טעימתו של החול. יחד עם זאת, ארגזי החול משמשים לא רק ילדים, אלא מהווים גם כמקום לעשיית צרכים עבור בעלי החיים, דבר היוצר מפגע תברואתי חמור ביותר. מבדיקות שנערכו בארגזי חול בכל רחבי הארץ בגינות ציבוריות ובגני ילדים נחשפו מגוון סוגים של חיידקים מסוכנים, העשויים להוביל לזיהומים קשים מעיים, בעור וכדומה. בחלק מן הדגימות נמצאו רבבות של קוליפורמים, כשלשם השוואה, ניתן לציין כי באסלה הביתית ישנם בממוצע מאות בודדות של קוליפורמים "בלבד". יישנם כמה פתרונות אך הפיתרון המעשי ביותר הוא מעבר אל משטח סינטטי כגון אריחי ברגו שבדיה, או משטח דשא עם תקן מתאים.

חיטוי תקופתי של ארגז החול או מעבר אל משטח גומי?

אחד הפתרונות הוא ניקוי ארגז החול על בסיס יומיומי, וכיסוי ארגז החול בכל סוף יום על מנת למנוע את חדירתם של בעלי חיים. כמו כן נדרש חיטוי החול על בסיס תקופתי והחלפת כל החול פעמיים בשנה. אף אם הפיתרון הוא אפשרי ליישום באופן תיאורטי, הרי שבפועל ניתן ליישמו בגני ילדים בלבד ולא בגינות ציבוריות. בנוסף כרוך הדבר בטיפול יומיומי ובהשקעה כספית לא מבוטלת מצידן של העיריות והרשויות השונות, ומי באמת מאיתנו אכן הבחין לאחרונה בגני ילדים שארגזי החול שלהם מכוסים מעבר לשעות פעילותם? האפשרות האחרת והאופטימאלית היא המרת ארגזי החול בחיפויי רצפה אחרים כמו משטח גומי, אריחי ברגו שבדיה או משטח דשא עם תקן מתאים.

בתחום משטחי הבטיחות מעטפת של פתרונות-NirWay

חשוב להדגיש כי קיים בישראל תקן מחמיר בכל הנוגע למשטחי בטיחות בגני שעשועים, כאשר על פי חוק חובה לייצר, לייבא או לשווק רק מוצרים שנבחנו ואושרו מטעם מכון התקנים. החוק קובע גם הנחיות מיוחדות המחייבות פיקוח מטעמו של המכון החל משלבי התכנון וכלה בשלבי הביצוע הסופיים. אחת החברות המובילות בתחום היא חברת NIRWAY המתמחה בהתקנות משטחי בטיחות, אריחי ברגו שבדיה, דשא סינטטי, דשא-מש תקני, משטח גומי וכדומה. לחברה ניסיון מצטבר ומוניטין רב הן בזכות ההקפדה המחמירה על איכות המוצרים גבוהה, הן על העמידה בכל הסטנדרטים המחמירים ביותר והן בזכות צוות אנשי המקצוע מן השורה הראשונה הפועלים בשורותיה.

משטח גומי | NIRWAY