צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחי גומי למתקני שעשועים

משטחי גומי למתקני שעשועים


משטחי גומי | NIRWAYלשחק בהנאה ולחזור הביתה בשלום

בשנת 2009 עלה על סדר היום הציבורי נושא בטיחות הילדים בגני המשחקים העירוניים, לאחר שדו"ח מבקר המדינה קבע כי מעל 90% מגני המשחקים מסוכנים לילדים, בעיקר בשל נפילה אפשרית מהמתקנים. אחד הפתרונות הטובים ביותר לבעיה זו ניתן בצורת משטחי גומי מתקני שעשועים, ואכן, מאז, מוחלפים בהדרגה כל המשטחים בגני השעשועים במשטחי גומי. הצוות המקצועי של חברת NIRWAY, המתמחה בתחום חיפויי הרצפה ומשטחי הבטיחות, מסביר על הדרך הפשוטה לדאוג לבטחונם של הילדים.

רק חול וחול

כשהחלו להקים גני שעשועים בישראל כלל לא טרחו לרפד את הקרקע. פציעות הילדים באותה תקופה היו רבות ובלתי נמנעות, וכללו לא אחת שבירת גפיים. לאחר כמה שנים החלו לרפד את גני השעשועים בחול, שמחקרים רבים הראו את תרומתו הגדולה להתפתחות הילדים. הפגיעות הפיזיות אכן פחתו, אך האמהות סבלו מכמות החול שהוכנסה הביתה כל ערב, ובהמשך התגלה כי החול מזוהם בטפילים רבים וזיהומים שונים בשל צואת החתולים והחלו לחפש אחר מצע שיחליף את החול.

משטחי גומי

כפי שהזכרנו, החל מאותו דו"ח מבקר המדינה בשנת 2009, החלו להתקין משטחי גומי גינות שעשועים, ביותר ויותר רשויות, ואף בחלק מגני הילדים. ישנם כמה סוגים של משטחי גומי, שלכולם כמה יתרונות ברורים, והחשוב ביותר הוא, כמובן, יכולתם לספוג את המכה, לרכך אותה, ולהקטין את מידת הפגיעה. מלבד זאת ישנם יתרונות שוליים יותר, כמו המראה הצבעוני והחדשני שהגינה מקבלת, והעובדה שהגינה – והילדים - נקייה מחול וטפילים. יתרון נוסף ובלתי מבוטל של משטחי הגומי הוא יכולתם של בעלי מוגבלויות להגיע בקלות למתקנים ולהינות מהבילוי בגינה.

פתיתים או משטחים

משטחי גומי לגינות שעשועים מגיעים בשני אופנים – משטח העשוי פתיתים ממוחזרים המודבקים יחד כמקשה גמישה אחת, או אריחי פלסטיק המתחברים זה לזה. משטח הפתיתים הוא זול יותר, ולכן משתמשים בו ברוב המקרים. בעיריות עשירות יותר, ובגני ילדים פרטיים משתמשים באריחים, בעיקר באריחי חברת ברגו השבדית, שהם יפים יותר, בטוחים יותר, אך גם יקרים יותר, אם כי הפרש המחיר מתבטל כאשר לוקחים בחשבון את הבלאי הגבוה של משטחי הפתיתים והצורך התכוף בהחלפות ותיקונים. משטחי גומי – ככה משחקים היום.