צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטחי גומי עושים את ההבדל

משטחי גומי עושים את ההבדל


משטחי גומי | ניר וואיקורה שילדים נופלים. זה טבעי, וכנראה גם חלק בלתי נפרד ומחוייב משלב הגדילה. אך אם תבחנו את העניין לעומק תגלו שפעם היו הרבה יותר פציעות כתוצאה מנפילות בגינות המשחקים. ההבדל נעוץ גם באיכות המתקנים אך גם במשטחים עליהם נופלים הילדים. משטחי גומי, הנפוצים היום ברבים מגינות המשחקים וגני הילדים מרככים את הנפילות ובולמים את המכות, כך שנפילה שפעם הייתה מסתיימת בשבר או בזעזוע מוח, מסתיימת היום במכה לא נעימה. אנשי חברת NIRWAY, המתמחה במציאת פתרונות חיפוי ובטיחות, מסבירים על הסכנות שבמגרשי המשחקים השונים, וכיצד רצפת גומי מגדילה את רמת הבטיחות של ילדיכם.

 

משחקי ילדות


ילדים אוהבים לשחק, לרוץ, להשתולל, לקפוץ, לטפס ועוד. מכיוון שהם ילדים, הם אינם יודעים להעריך כראוי את המרחקים בין המתקנים, את הגובה שלהם ואת הסיכונים האפשריים כתוצאה מהמשחק. בשביל זה בדיוק יש מבוגרים, ולאו דווקא הורים. מבוגרים אחראים חשבו על חומרים טובים יותר למתקני הילדים, לדוגמא, שפעם היו עשויים מעץ או ברזל, שנרקבו או החלידו בהתאם, במרוצת הזמן, והפכו למסוכנים. מבוגרים אחראים גם הגו את המחשבה על משטחי גומי, שמהווים מצע מצוין לספיגת המכות והנפילות שיתרחשו בוודאות במוקדם או במאוחר.

 

זהירות


למרות כל האמור לעיל, הקפיצה פחות מסוכנת מהנפילה, כיוון שהגוף ערוך לקפיצה והוא דרוך, כך שגם במקרה של פיספוס המטרה, הגוף מוכן באופן יחסי. כאשר אנו נופלים במפתיע הגוף אינו מספיק להיערך, והמכה תמיד תהיה חזקה יותר, והסיכוי שנחבט במקום פגיע, גבוהים יותר. ההבנה הזו וזיהוי הסכנה, אינם חלק מהיכולת של הילדים. האכלוסיה המועדת יותר להיפגעות מנפילה בגינות המשחקים היא הילדים הגדולים יותר, בני 7 ומעלה, בעיקר הבנים. ילדים אלה משתעממים בגינות המשחקים הסטנדרטיות ומחפשים אתגרים ועניין בטיפוס על המתקנים. מגרשי משחקים חדישים יותר, מצוידים כבר במתקני טיפוס יעודיים, אך גם מהם קיימת תמיד סכנת נפילה מגובה.

 

משטחי גומי


הגומי הוא אחד מהחומרים המלאכותיים הפופולאריים ביותר, ובדרכי עיבוד שונות הוא משמש את האדם בדרכים רבות. משטחי גומי בטיחותיים לגני ילדים וגינות משחקים סופגים את המכה ומקטינים את עוצמתה, מונעים החלקה על משטח רטוב או שמנוני, ומקילים על הצעידה והריצה עליהם. כמה פשוט, ככה יעיל.