צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטח גומי לחדר כושר - כשפונקציונאליות ואסטטיקה נפגשים

משטח גומי לחדר כושר - כשפונקציונאליות ואסטטיקה נפגשים


בעוד בחירת הריצוף ביתי, או אפילו בחירת הריצוף המשרדי, מתייחסת לצידו האסטטי של הריצוף, במקומות כמו מפעלי תעשייה, בהם נדרשת מהריצוף פונקציונאליות ספציפית (למשל, מניעת החלקה או עמידות בפני פגיעה), ישנה התייחסות רבה לפונקציונאליות שלו ופחות לאספקט האסתטי שלו. אבל מה קורה במקומות בהם, בצד הפונקציונאליות ישנו צורך גם ברצפה שתיראה טוב, למשל, בחדר כושר. הזכרנו דווקא את חדר הכושר, מכיוון שהוא מהווה את הדוגמה המצוינת למקום בו הרצפה חייבת למלא פונקציות רבות (כמו מניעת החלקה, עמידות בפני פגיעה, מודולריות ועוד) ובכל זאת, לא ניתן לוותר על מראהו הנאה. משטח גומי לחדר כושר עונה בדיוק על כל הדרישות הללו, וכאשר משטח גומי לחדר כושר נרכש בחברה המתמחה בחיפוי רצפה מכל הסוגים, כמו ניר וואי, למשל, אתם יכולים להיות בטוחים כי מדובר בשילוב החיפוי המושלם - גם דקורטיבי וגם עמיד.

משטח גומי לחדר כושר - מדוע חדר כושר זקוק לו?

שימוש במשטחי גומי בחדרי כושר נובעים ממספר צרכים החוברים יחד: הראשון בהם הוא החשש מפני החלקה. מעצם ייעודו, חדר הכושר מלא באנשים אשר הזיעה (מה לעשות, כולנו מזיעים בעת פעילות גופנית) נוטפת מהם. השילוב בין נוזלים לבין רצפה רגילה עלול להסתיים גרוע מאד עבור האדם המחליק, ולא פחות גרוע עבור הנהלת חדר הכושר (תביעת נזיקין, פגיעה בתדמית וכן הלאה). הצורך השני הוא ברצפה שתהיה עמידה בנפילתו (או אפילו הנחתו) של ציוד כבד כמו מכשירי הכושר ומשקולות. הצורך השלישי, הוא מודולריות, אשר מאפשרת להחליף את המשטח חלקית רק באזורים בהם הוא נשחק, מתבלה או נפגע, מבלי להחליף את הריצוף בכל החלל (חסכון בכסף, וכמובן קיצור זמן השבתת פעילות למינימום).

ומה על הדקורטיביות?

צורך נוסף הקיים בחדר כושר (והוא חשוב לא פחות משלושה הצרכים הקודמים) הוא האספקט של האסטטיקה. וגם כאן, למשטחי הגומי ישנו יתרון ניכר על חלופות אחרות, גם במידה והן עונות לשלושה הקריטריונים הקודמים. כך שאין ספק, כי משטח גומי לחדר כושר הוא הריצוף האולטימטיבי, המשלב את האסטטיקה והפונקציונאליות יחד.

אנשי המקצוע מבית חברת ניר וואי מציינים שאריחי גומי ומשטח גומי לחדר כושר מהווים שניים מפתרונות החיפוי האופטימליים ופופולריים ביותר שנמצאים כיום בשימוש להקניית הגנה מיטבית ושמירה על בטיחותם של המתאמנים, לצד הקניית סגנון עיצובי במראה יוקרתי ואלגנטי, תוך כדי שמירה על הריצוף מפני נזקים.

חדר הכושר מהווה מטבעו אזור המיועד לפעילות פיזית אינטנסיבית ומאומצת, מה שמעלה את הסיכון לפציעות גוף שונות, ובפרט אם אינו ממוגן כמו שצריך. הגומי הנו חומר תעשייתי מלאכותי שנחשב בעבר לחומר נחות, בעיקר בשל סטיגמה ויחסי ציבור גרועים. בשנים האחרונות זכתה תעשיית הגומי למינוף אדיר ומספקת מגוון רחב מאוד של מוצרים ופתרונות שונים.

מניעת החלקה ובלימת זעזועים

משטח גומי לחדר כושר כולל בתוכו מעטפת רחבה של יתרונות שונים: הגומי מונע החלקה, סופג מכות, בולם זעזועים ומרכך אותם, תכונות שהופכות אותו לאידאלי במועדוני ספורט, מכוני כושר ומקומות נוספים המועדים לפורענות כגון בריכות שחיה, מלתחות ומקלחות, מקוואות, מועדוני ספא וכן הלאה.

זאת ועוד, האלסטיות של הגומי מפחיתה את מאמץ הדריכה ומשפרת את היציבה, מה שמצמצם את העייפות והתשישות ומקטין את הסיכון לכאבי גב ורגליים. מעבר לכך, אזורי המשקולות מתאפיינים בנטייה לספוג חבטות ומכות חזקות של משקלים כבדים.

משטחי ואריחי הגומי ניחנים במקדם שחיקה גבוה וכושר נשיאה של עומסים גבוהים מאוד לאורך זמן. לזה מצטרפת גם עובדת היותם מבודדי רעש, מה שהופך אותם למוצר הכרחי וחיוני בכל מכון כושר המכבד את עצמו.

ריצוף בולם זעזועים עבור אזור המשקולות

במהלך בחירת משטח גומי לחדר כושר חשוב לוודא שמדובר במשטח בטיחות המיועד לכושר וספורט והוא נושא תו תקן ישראלי. כמו כן, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת להתאים את סוג המשטח לאופי הפעילות באזורים השונים. לדוגמה, עבור אזור המשקולות מציעה חברת ניר וואי ריצוף בולם זעזועים מדגם PAVIGYM BOMBA לחיפוי הרצפה.

מדובר באריחי פאזל בעובי של 23 מ"מ שלא זו בלבד שהם מעניקים מענה אופטימלי לבלימת נפילות, זעזועים ורעידות, אלא גם מספקים בידוד אקוסטי מעולה כנגד ויברציות ורעשים. לחדרי סטודיו ממליצים מחברת ניר וואי על התקנת ריצוף חדשני עם אפקט הטרמפולינה, המתאפיין בגמישות שטח נקודתית, מה שמקנה למתאמן תמיכה מלאה בכף הרגל ואיזון מושלם בין חופש תנועה למניעת החלקה.

 

משטח גומי לחדר כושר | NirWay