צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
משטח לבריכה ואין דאגה

משטח לבריכה ואין דאגה


משטח לבריכה | ניר וואיבעונת הקיץ החמה אנו אוהבים לשחות בבריכה או להנות בה יחד עם הילדים. החלק הפחות אהוב הוא היציאה. לפעמים זה לא ממש נוח או קצת קריר. משטח לבריכה שמונח ממש בצמוד לשפת הבריכה ומונע החלקה, יכול לתרום ליציאה מהירה ובטוחה שלנו מהבריכה. נעמדים עליו בבטחה וללא עיכובים מיותרים אנו מגיעים למגבת הקרובה. נציגי חברת NIRWAY, החברה הותיקה והמובילה בתחום חיפויי רצפה ובטיחות משטחי גומי מתקני שעשועים וענפי הספורט השונים, מדברים על הצורך הבטיחותי במשטח זה לבריכות ציבוריות ופרטיות, על החומרים המיוחדים מהם עשוי ועל השימושים הנפוצים בו.

 

משטח לבריכה–צורך בטיחותי


הבילוי עם ילדים בבריכה בחופשים ובעונת הקיץ במיוחד הוא חוויה מיוחדת. יחד עם זאת, עלינו לבדוק היטב לאיזו בריכה הולכים ומהם נהלי הבטיחות שבה. אחד הסימנים לבריכה מושקעת עם מודעות גבוהה לבטיחות היא בריכה שבה יש משטח לבריכה שמונע החלקה. לא אחת קורה שהילדים קופצים מהבריכה ורצים למקום אחר בלי לעצור אפילו לשנייה. לחילופין קורה גם שילדים קופצים לבריכה ולא תמיד נשמעים להוראות המציל. במצב שכזה משטח איכותי המונע החלקתם יכול להיות הצלה של ממש.

 

החומרים


כדי לעמוד בתקני הבטיחות, על המשטח לעמוד בתנאים מסויימים. עליו להיות ברוחב של מטר וחצי מסביב לבריכה – השטח שלרוב רטוב ומועד לנפילות. עליו להיות עשוי מחומרים שתכונתם לנקז את המים ולמנוע הצטברות נוזלים מסביב לבריכה. היות ואת הבריכה נוהגים לנקות עם חומרים שונים והמתרחצים שנמצאים בבריכה עושים שימוש בקרמים להגנה, החומרים מהם עשוי משטח זה עמידים בפני כימיקלים, שמנים וחומצות. מאוד חשוב לזכור שבשמש הישראלית הכל יכול להתבלות, ולכן משטחי הבריכה מכילים מייצבי קרינה אולטרה סגולה ולא מאבדים מצבעם ומצורתם.

 

שימושים נפוצים


היכן נוכל למצוא משטח לבריכה? מרכזי ספורט טובים מכילים בריכות שחייה אולימפיות ומתקינים משטחי בטיחות. פארקי המים, שמחזיקים בריכות למבוגרים, לילדים ולפעוטות דואגים שיהיו משטחים אלו מסביב לבריכות. גם בתי המלון וצימרים עם מודעות לעניין עושים זאת. בקרב בעלי בתים פרטיים שמתקינים בריכה בבית ומודעים לסכנות ההחלקה, נמצא משטח זה. ההמלצה החמה היא לבדוק לאיזו בריכה אנו הולכים ולוודא שמכילה משטחי בטיחות – כל זאת בכדי לאפשר לנו שהייה בטוחה ומהנה במים ללא דאגות מיותרות.