צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
על איזה מגרש ספורט אתם מתאמנים והאם הוא מתאים לכך?

על איזה מגרש ספורט אתם מתאמנים והאם הוא מתאים לכך?


מגרש ספורט | ניר וואיספורט מבצעים על מגרש ספורט, נכון? השאלה היא רק על איזה מגרש מבצעים אותו ועד כמה המגרש בנוי לתמיכה בספורט כזה או אחר, ומהי מידת הנזק שעלולה להיגרם לנו כתוצאה משימוש במגרש ספורט לא מתאים. הצוות המקצועי של חברת ניר ווי, המתמחה במשטחים למניעת החלקה, חיפויי בטיחות ומשטחי ספורט, מסבירים למה צריך לשים לב.

 

אבל אני ספורטאי


אנשים רבים, ובעיקר צעירים, המתאמנים באופן קבוע נוטים להקל ראש בשמירה על בטיחות באימונים, ובעיקר בסוג המשטח עליו מתאמנים. לריצה על אספלט אפקט אחר מריצה על דשא, והשפעה שונה על הגוף מריצה על משטח סופג זעזועים המותאם לריצה. העובדה כי גופכם צעיר או כי אתם בכושר טוב לא מבטיחה כי לא ייגרם לגופכם נזק לטווח הארוך אם תתאמנו על משטח שאינו מתאים, ולכל ספורט מתאים סוג מעט שונה של משטח.

 

המכנה המשותף


המכנה המשותף הרחב של כל משטחי הספורט צריך להית ספיגת זעזועים. כל מגרש ספורט תקני צריך להיות מצויד במשטח בולם זעזועים, שיש לו יכולת לספוג כמה שיותר ממהלומת הרגליים על הקרקע, ולהקטין את הזעזוע שסופגים מפרקי הגוף השונים ובעיקר עמוד השדרה.

 

מגרש ספורט בטעם של פעם


מגרשי הספורט של פעם, אלה שבנתה העירייה לשירות התושבים, שיש להם רצפת בטון או אריחים, מסבים נזק גדול לגוף, ולא משנה איזה נעליים אנו נועלים ואם אנו מצוידים במגיני ברכיים או לא. כמובן שבמקרה של נפילה המכה תכאב הרבה יותר, ואם תהיה פציעה היא תהיה חמורה יותר, אך בטווח הארוך מדובר בנזק שולי וזמני לעומת הנזק שייגרם לגוף מאימוני ספורט קבועים על מגרש מסוג זה.

 

חשיבות משטח הספורט


בלימת הזעזועים הטובה היא החשובה ביותר במשטח ספורט, אך לכל משטח ספורט התאמה מעט אחרת – ישנם משטחים שיכולים לספוג טוב יותר חבטות בלי להינזק והם מתאימים לחדרי כושר, ישנם משטחים שיכולים לחזק בצורה טובה יותר את השרירים המייצבים ומתאימים יותר להתעמלות, ישנם משטחים שהודפים טוב יותר את הגוף ועוד. לכל מגרש ספורט ייעוד משלו, וכדאי להתחשב בכך. ברור שלא תמיד ניתן להתאים את המגרש לספורט בצורה מדויקת, בעיקר כשמדובר בספורט חובבים, אך כדאי תמיד להשתדל.