צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
על חשיבותו של מגרש ספורט מקצועי

על חשיבותו של מגרש ספורט מקצועי


מהי חשיבותו של מגרש ספורט מקצועי? ספורטאים מקצוענים מקפידים להצטייד במיטב האבזור הדרוש להם: בגדים מנדפי לחות, נעליים בולמות זעזועים, מגני מפרקים, סופגני זיעה, אמצעי הגנה מהשמש,  משטח לבריכה וכמובן ציוד רלוונטי לענף בו הם מתאמנים - כדורים, מחבטים, קסדות ועוד. כך גם מגרש מקצועי מאפשר לספורטאי להתאמן בתנאים אופטימליים.

 

מגרש ספורט לכל ענף


בחברת NIRWAY, המתמחה בהתקנת משטחים לפעילות ספורט מסבירים כי לכל ענף ספורט מתאים משטח שונה. אימון משקולות מצריך משטח חזק ועמיד במשקלים כבדים, אחרת המשטח עלול להיסדק ולהיפגע. אולמות אירובי ידרשו משטח מונע החלקה, בולם זעזועים וסופג ויברציות. משטח החלקה לרולר-בליידס מצריך אחידות ללא סדקים שיפריעו לרצף ההחלקה, ובמגרש כדורגל חשובה אופציית ניקוז נוזלים יעילה, שתמנע הצפה.

 

ידידותי למשתמש, ידידותי לסביבה


כשבוחרים חיפוי למשטח המיועד לשמש כמגרש ספורט כדאי לחשוב על כמה פרמטרים: מהירות וקלות ההתקנה והפירוק, חיסכון בשימוש בכלי עבודה מורכבים ומכונות יקרות, שמירה על שלמות התשתית, אחזקה פשוטה וניקוי קל. מיקום המגרש מהותי אף הוא- מגרש חיצוני חשוף לשמש חזקה, גשם, רוח ואבק. כיום מייצרים מגרשים העשויים חומרים העמידים לתנאי פנים או חוץ. השוק מציע מגוון צבעים וסגנונות, החל ממשטחי עץ טבעי וכלה במשטחים דמויי שיש או ריצוף. שימוש בחומרים שאינם רעילים והתקנה שאינה פוגעת בסביבה הפך בשנים האחרונות למבוקש ונפוץ.

 

מגרש ספורט | ניר וואי

 

קידמה זה כאן!


• משטח מחזיר אנרגיה הוא משטח אימון העשוי חומר פולימרי ייחודי במבנה של בועות אוויר קטנטנות. בעקבות הפעלת לחץ על הבועות הן מתכווצות ומתרחבות בחזרה במהירות, ולמעשה משחררות את האנרגיה שהוטמעה בהן. אפקט זה מאפשר חיסכון באנרגיה ובמאמץ, תמיכה ויצירת איזון ושמירה על מפרקי המתאמן. 
• משטח מחזיר כדור הוא פטנט נוסף המכונה גם "רצפה מהירה". משטח זה מספק גמישות וקפיציות המחזירות כדורים הפוגעים בו, אלמנט משמעותי במשחקים כגון טניס, כדורסל וכדוריד.
• מגרשי ספורט אינטראקטיביים הם פטנט חדשני ומעניין המספק חוויית אימון מפתיעה ואפקטיבית, המאפשרת למתאמן להפעיל בו זמנית את כל שרירי הגוף, בניגוד למכשירי אימון סטנדרטיים, המפעילים קבוצת שרירים מסויימות בלבד. מדובר באזורים מסומנים על ריצפת חדר הכושר המאתגרים את המתאמן ומשפרים את ביצועיו ומגרים את חושיו.